San Daniele kumpis yra Italijos mėsos pramonės brangakmenis; stebuklas, per amžius nekintantis gamybos procesas, kurio pasėkoje išlaikomas unikalus tradicinis kumpio skonis.
Kilmingas kumpis apjungia aukščiausios kokybės mėsą su puikiu, subtiliu skoniu.
Natūralus, kadangi pagaminta tik iš Italijoje auginamų kiaulių, jūros druskos ir gaivaus San Daniele oro. Autentiškas, kadangi jame nėra jokių paslėptų siurprizų, tik tai, ką per amžius dovanoja Motulė Gamta. Unikalus, nes tai daugiau nei kumpis – tai gyvenimo būdas.
Nesupainiojamas skonis, sukurtas geriausių amatininkų, pavertusių vietinį maistą pasaulinių delikatesų ikona.
San Daniele kumpis yra visiškai natūralus, todėl tinkantis daugybei mitybos dietų. Natūralus, be priedų ir konservantų, maistingas ir lengvai pasisavinamas. San Daniele kumpio paslaptis, jog jame yra labai mažai riebalų ir daug sveikų mono-nesočiųjų rūgščių, ko pasėkoje kumpis tinkamas vartoti tiek atletams, tiek vaikams, tiek senyvo amžiaus senjorams ar bet kam, kas siekia sumažinti kalorijų kiekį savo mityboje.
Kalnų vėjo, greta esančios jūros brizų ir drėgmės dėka, San Daniele klimatas yra tobulas kumpių vytinimui. Be šių dedamųjų San Daniele kumpis negalėtų būti tokiu, koks yra – lengvai atpažįstamo skonio, tapusio tikru Italijos tobulumo Pasaulinio ambasadoriumi.
San Daniele kumpių gamybos procesas
1. Mėsos parinkimas
Pirmas žingsnis yra mėsos parinkimas. Kumpis gaminamas tik iš Italijoje gimusių ir išaugintų kiaulių. Kiaulės yra šeriamos grūdinių kultūrų pagrindu paruoštais pašarais, kurie yra griežtai aprašyti produkto specifikacijoje. Tik patikros proceso metu atrinktos kojos gali būti pradėti vytinamos. Atrinktos kojos laikomos minus 1 – plius 3 laipsnių patalpose 24 valandas. Vėliau jos speciaiai įpjaunamos, kad greičiau prarastų drėgmę.
2. Sūdymas
Dar po 24 valandų kojos yra padengiamos jūros druska ir pakabinamos 0 – 4 laipsnių patalpose. Tradiciškai, kiekvienas kumpis šioje patalpoje išbūna tiek dienų, koks yra jo svoris. Šis metodas leidžia kumpį natūraliai konservuoti, tuo pačiu išlaikant mėsos vientisumą ir pridedant skoninių savybių.
3. Spaudimas
Po sudymo kumpiai spaudžiami. Tai leidžia druskai prasiskverbti giliai į mėsą, o taip pat mėsa tampa tvirtesnė ir geriau paruošta vytinimui. Taip pat to pasėkoje San Daniele kumpiai įgauna unikalią gitaros formą.
4. Poilsis
Pasūdytos kojos patalpinamos specialiose patalpose, kuriuose drėgmė svyruoja nuo 70 iki 80%, o temperatūra kinta nuo 4 iki 6 laipsnių. Poilsio periodas trunka iki ketvirto mėnesio, nuo vytinimo proceso pradžios, pabaigos. Šiuo metu druska dar labiau ir tolygiau pasklinda po mėsą.
5. Plovimas
Pasibaigus poilsio periodui kumpiai yra nuplaunami drungnu vandeniu. Tai labai svarbus momentas, kurio metu besikeičiant temperatūrai prasideda brandinimo procesas.
6. Brandinimas
Laikantis griežtų reikalavimų, brandinimas gali būti vykdomas tik San Daniele teritorijoje ir turi tęstis mažiausiai iki trylikto mėnesio nuo gamybos proceso pradžios. Viso brandinimo metu yra kritiškai svarbu išlaikyti optimalia temperatūros, drėgmės ir vėdinimo charakteristikas.
7. Tepimas
Kumpio galas, dalis, nepadengta riebalais ir oda, yra ištepama specialiu mišiniu, pagamintu iš taukų ir ryžių arba kviečių miltų, siekiant apsaugoti ir suminkštinti kumpio mėsą bei apsaugoti ją nuo išdžiūvimo.
8. Dūrimas
Kumpio brandinimo metu jis nuolat turi būti tikrinamas, tokiu būdu sekant jo kokybinius parametrus. Tikrinimas atliekamas kiekvieną kumpį išbandant dviem būdais: smūgiuojant kumpį, tokiu būdu tikrinant jo tvirtumą, ir duriant kumpį tam tikrose vietose su iš arklio kaulo pagamintais smeigtukais, vėliau juos uodžiant ir tokiu būdu tikrinant kumpio brandinimo eigą.
9. Ženklinimas
Po trylikos mėnesių gamybos proceso kumpiai tikrinami specialios komisijos, kuri suteikia sertifikatus ir kiekvieną kumpį paženklina, taip garantuojant gaminio kokybę.